​​​​​​Блестящ Роналдо даде преднина на Юве срещу Интер

11:36 - 03 Февруари 2021
4123

Ювентус победи Интер като гост с 2:1 в първи полуфинален двубой за Купата на Италия. "Нерадзурите" поведоха с гол на Лаутаро Мартинес, но две попадения на Роналдо, едното от които от дузпа, донесоха крайния успех на Юве.

В 9-ата Алексис Санчес се пребори за една топка и подаде към Николо Барела, който веднага намери Лаутаро в наказателното поле. аржентинецът изпревари Де Лихт и матира Буфон за 1:0

В 26-ата минута след дълго преглеждане с ВАР съдията отсъди дузпа за Юве. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който бе безгрешен от бялата точка и изравни резултата.

В 35-ата Алесандро Бастони и Самир Ханданович не се разбраха пред наказателното поле, което позволи на Роналдо да отнеме топката и да я насочи в опразнената врата.

В 42-ата Ханданович парира силен изстрел на Родриго Бентанкур.

В началото на второто полувреме Юве продължи да бъде по-активният и опасен отбор на „Джузепе Меаца“.

В 55-ата минута Ханданович изби топката в корнер след удар на Бернардески и последвал рикошет. В 57-ата минута тимът на Андреа Пирло допусна подобна грешка като тази на Интер през първата част, но изстрелът на Алексис Санчес бе изчистен от Демирал пред голлинията.

В 69-ата минута Демирал стреля от около 8 метра, но Буфон отрази удара му.

В 76-ата минута Пирло замени Роналдо с Мората, което съдейки по физиономията на португалеца не му се понрави особено.

Реваншът между двата тима е на 9 февруари.