20 години по-късно Реал Сосиедад отново би в Шампионската лига

22:01 - 03 Октомври 2023
2671

Реал Сосиедад постигна първа победа в тазгодишното си участие в Шампионската лига, надвиваки с 2:0 като гост Залцбург.

Испанците поведоха рано в резултата. В 7-ата минута Брайс Мендес бе с ключова роля в организирането на атаката, която завършии с гол на Микел Оярсабал, който технично преодоля Александър Шлагер.

Двадесет минути по-късно Реал Сосиедад удвои аванса си. Грешка от страна на домакините позволи на Брайс Мендес сам да си организира контраатака и да вкара красив гол за 0:2.

До края на първата част гостите понамалиха оборотите и двата тима се оттеглиха при аванс от два гола за тима от Сан Себастиан.

В началото на втората част главният съдия Бартош Франковски свири дузпа за Залцбург, но след преглед с ВАР наказателният удар бе отменен.

Реал Сосиедад напълно контролираше събитията на терена и през втората част и не позволи на австрийския тим да си помисли за нещо друго освен за загуба. По-големите шансове за Залцбург бяха в добавеното време на срещата, но защитата на сансебастианци се справи с набезите им.