60 години по-късно: Левски отново е с 10 мача без победа!

Късметът обърна гръб на сините, които измъкнаха точка от Пирин

17:19 - 19 Февруари 2023
3677

60 години по-късно Левски отново записа 10 мача без победа в първенството! Сините рухнаха в Благоевград срещу опашкаря Пирин, чийто вратар Янко Георгиев отказа гостите, спасявайки няколко невероятни положения. Срещата на стадион "Христо Ботев" завърши 1:1.

Сините поведоха в резултата в 14-ата минута, когато Асен Чандъров реализира точно дузпа, отсъдена за игра с ръка на Венцислав Бенгюзов в наказателното поле.
Пирин изравни резултата в 45-ата минута, когато юношата на ЦСКА Мартин Смоленски засече центриране по земя отдясно на Илкер Будинов, пращайки топката в мрежата на сините.

Така тимът на Станимир Стоилов вече 10 поредни мача е без победа в родния елит. Сините нямат успех от 8-и октомври, когато бе надвит Ботев Пловдив на стадион „Георги Аспарухов“. Това е и изравнен антирекорд за най-много поредни мачове без победа за Левски в шампоната.

С този хикс столичният тим събра 31 точки и е на 8-ото място във временното класиране, където „орлетата“ са 14-и с 13 точки.

Преди началото на двубоя двете единайсеторки запазиха минута мълчание в памет на Петър Жеков, който почина на 78-годишна възраст на 18 февруари.