Айк Мнацаканян се провали на 1/8-финала

Той претърпя поражение с 0:2 точки от Санан Сулейманов

13:43 - 06 Август 2024
892

Българският национал Айк Мнацаканян загуби на осминафиналите на олимпийския турнир по класическа борба в категория до 77 килограма.

Той претърпя поражение с 0:2 точки от Санан Сулейманов от Азербайджан.

Малко преди изтичането на първата минута на схватката българският представител получи предупреждение за пасивност и съперникът му поведе с една точка. При партера Сулейманов не успя да направи точка, а освен това получи контузия в бедрото.

През втората част за втори път българинъте получи наказателна точка и резултат стана 2:0 за Сулейманов, който в партера предпочете да не е активен.

1:19 преди края на мача и представителят на Азербайджан бе поставен в партер, но Мнацаканян не направи добър захват и така на практика се изпариха шансовете на българския представител да стигне до победата.