Айнтрахт излезе четвърти след трети пореден успех в Бундеслигата

Тимът от Франкфурт се наложи с 3:1 като гост на Хофенхайм

11:25 - 08 Февруари 2021
1220

Айнтрахт стигна до трети пореден успех в Бундеслигата, печелейки гостуването си на Хофенхайм с 3:1. Тимът от Франкфурт е на четвъртата позиция във временното класиране с 36 точки. Хофе е 12-и с 22.

Гостите поведоха още в 15-ата минута Амин Юнес асистира на Филип Костич, който с брилянтен удар в долния десен ъгъл даде аванс на тима си.

В 32-ата минута попадение на Камада не бе зачетено заради засада. Две минути по-късно Мартин Хинтерегер насочи топката с глава към вратата, но Оливър Бауман спаси.

Малко след началото на втората част Хофенхайм изравни. В 47-ата минута Илас Бебу завърши самостоятелния се рейд с попадение във вратата на Кевин Трап.

В 62-ата минута Обите НДика изненада с изстрел с глава от дистанция, който се озова в левия ъгъл на вратата. Две минути след това авторът на първия гол Филип Костич намери Андре Силва с перфектен пас, а португалецът оформи крайното 3:1 с глава.