Айнтрахт изненада Олимпик Марсилия насред "Велодром"

11:29 - 14 Септември 2022
1550

Айнтрахт Франкфурт победи Олимпик Марсилия с 1:0 като гост в мач от втория кръг на групите на Шампионска лига. По този начин германците са трети с 3 точки, докато французите остават на дъното с нула.

В 12-ата минута Алексис Санчес бе изведен на страхотна позиция в наказателното поле, след което стреля, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 43-ата минута Йеспер Линдстрьом даде аванс на Айнтрахт, след като овладя добре отскочила топка и с удар ниско в средата на вратата се разписа.

Той имаше още една възможност в 54-ата минута след точен удар под напречната греда, който бе блестящо отразен от вратаря.

12 минути по-късно Валентин Ронже нанесе мощен удар в левия ъгъл, но Кевин Трап спаси.

Пет минути след това Луис Суарес пропусна златна възможност, след като стреля по земя в средата на вратата, но с невероятен рефлекс Трап изби.

Рандал Коло Муани бе близо до гол четвърт час преди края на редовното време, но Пау Лопес не му позволи да вкара.

В 80-ата минута след много добра комбинация Даичи Камада удвои аванса на гостите, но попадението не бе зачетено заради засада.