Айнтрахт отново на финал ​​​

Тимът от Франкфурт ще спори за националния трофей с РБ Лайпциг

09:44 - 04 Май 2023
1663

Айнтрахт (Франкфурт) се класира за финала в турнира за Купата на Германия след победа над Щутгарт с 3:2 като гост.

Футболистите от Франкфурт отново показаха манталитета си на турнирен боец и превъзмогна серия от девет мача без победа в Бундеслигата, за да направи впечатляващ обрат в полуфинала за купата срещу Щутгарт.

Тиаго Томаш изведе Щутгарт в резултата в 19-ата минута, но гостите от Франкфурт след почивката обърнаха с попадения Еван Ндика в 51-ата, Даичи Камада от границата на наказателното поле четири минути по-късно и дузпа на Рандал Коло Муани в 76-ата минута.

Енцо Мийо съживи надеждите на Щутгарт с точен изстрел в 83-ата, но съотборникът му Борна Соса беше изгонен за втори жълт картон.

Айнтрахт оцеля след преглед с ВАР системата за дузпа за евентуално нарушение на в добавеното време за евентуална игра с ръка на Аурелио Бута, но съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Във финала на 3 юни в Берлин Айнтрахт Франкфурт ще се изправи срещу носителя на трофея РБ Лайпциг, който спечели другия полуфинал с 5:1 във Фрайбург във вторник.