Алберт Попов доказа класа и в Шамони

Българската звезда в Световната купа се доближи максимално до подиума в първия манш, добави още точки

11:21 - 31 Януари 2021 (обновена)
4895

Най-добрият български ски-алпиец Алберт Попов доказа класата си, като се доближи максимално до подиума в първия манш днес на втория слалом във френския курорт Шамони от Световната купа този сезон. А след втория, с 23-то място в общото класиране, за пети пореден път този сезон добави точки в надпреварата за Кристалния глобус.

В първия манш Аби, убийствено стабилен по цялото трасе, даде 6-то време с 26-ти стартов номер. Така нашата звезда бе в подножието на подиума на 68 стотни от временния водач Хенрик Кристоферсен от Норвегия.

Във втория манш, с 6-ото си време днес от първия манш, Алберт Попов стартира 25-ти - по обратния ред на 30-те най-добри. В крайна сметка българинът се класира 23-ти и прибави още 8 точки в генералното класиране. Вчера в Шамони Алберт се класира на 27-мо място в слалома и записа 4 точки.

Водачът в първия манш днес, норвежецът Хенрик Кристоферсен, остана начело и след второто спускане между вратичките. Двама швейцарци се подредиха на подиума след него - Рамон Ценхойзерн и Сандро Симоне.