Албум на Джанет Джексън е №1 след 35 години

“Control” е считан за големия пробив в кариерата на певицата

Култура
10:34 - 15 Февруари 2021
3428
Албум на Джанет Джексън е №1 след 35 години

Джанет Джаксън благодари на феновете си след като хитовият й албум „Control“ отново оглави класациите 35 години по-късно, съобщи „Ю Ес Ей Тудей”, цитиран от БГНЕС.

Джанет Джаксън сподели видео в Tуитър, в което заяви, че е „благодарна“ на Бога и феновете, след като албумът й „Control“ се класира под номер едно 35 години след издаването му.

“Преди малко се прибрах в къщи сама и започнах да плача. Плачех, защото бях толкова благодарна за всичко, с което Бог ме благослови, за всичко, което ми даде”, каза тя.

На 4 февруари албумът “Control” на поп изпълнителката навърши 35 г. Албумът беше третият студиен албум на Джаксън и включваше най-малко пет хита. След годишнината албумът се изкачи отново на първо място в класацията на Apple топ 40 за американски поп албум.

Широко считан за нейния голям пробив в кариерата, “Control” е третият албум на Джаксън. Впечатляващи пет сингъла попаднаха в класацията на Billboard Hot 100.

След излизането си “Control” прекарва 91 седмици в класацията на Billboard за най-добрите R&B и хип-хоп албуми, достигайки номер 1 за първи път на 19 април 1986 г.

“Искам да благодаря на всички вас, че отново ме направихте номер едно след 35 години”, каза тя във видеото. “Никога, никога, и след милион години никога не бих си помислила, че това ще се случи. Наистина го оценявам и толкова много Ви обичам”, обърна се звездата към феновете си.