Алекс Везенков отново във вихъра си!

Българинът беше най-добър и при успеха над Баскония

00:03 - 22 Октомври 2022
3418

Олимпиакос няма намерение да прекъсва победния си рейд в Евролигата. Възпитаниците на старши треньора Йоргос Барцокас регистрираха четвъртия си пореден успех в най-силния клубен европейски турнир, след като завършиха двойната седмица в надпреварата с вярна стъпка при гостуването си на Баскония, спечелено с 97:92 (32:16, 10:31, 23:27, 32:18) в зала “Фернандо Буеса Арена” във Витория.

По този начин гръцкият гранд нанесе първо поражение на испанците през настоящия сезон.

Олимпиакос вече е един от само двата останали отбора без загуба до момента в турнира, присъединявайки се към компанията на също толкова перфектният тим на Фенербахче, като двата отбора заемат водещите две позиции в класирането с баланс от по 4-0.

Българският национал Александър Везенков отново бе във вихъра си, като и тази вечер той бе основната движеща сила на гръцкия гранд.

Крилото записа четвъртия си мач с 20+ отбелязани точки през настоящия сезон, след като завърши като най-резултатен с 26 точки и 7 борби.

При стрелбата си Везенков бе 6/7 от зоната за две точки, 4/9 от тройката и 2/2 от наказателната линия за 28 минути на терена в традиционната си титулярна роля. Звездата на българския баскетбол отново бе най-полезният играч на терена, приключвайки срещата с коефициент от 29!