Ализе Корне детронира Радукану на US Open

Ще има нова кралица на корта в Ню Йорк

11:16 - 31 Август 2022
2441

Миналогодишната шампиона от Откритото първенство на САЩ Ема Радукану отпадна още в първия кръг на тазгодишното издание на турнира, след като загуби от французойката Ализе Корне с 3:6, 3:6.

Преди година британката изненада света на тениса, като започна от квалификациите и записа десет поредни чисти победи, за да стигне до титлата, но тази нощ тя не успя да се противопостави на Корне.

Опитната французойка направи решаващ пробив за 5:3 в първия сет, след което не сбърка на своето подаване, докато във втората част 19-годишната Радукану започна по-силно и поведе с пробив за 3:1, но след това Корне започна да доминира и взе пет поредни гейма, с което затвори мача след час и 42 минути игра.

"Съжалявам, че я победих, знам, че я харесвате, но съм много доволна от играта си. Мисля, че направих много солиден мач, дадох всичко от себе си на корта", сподели 32-годишната Корне, която с участието си на US Open подобри рекорда за най-много поредни участия в турнири от Големия шлем - 63.

Във втория кръг игралата няколко пъти в София Ализе ще се изправи срещу чехкинята Катаржина Синякова.