Американец изхвърли Фабио Фонини от Уимбълдън

Италианецът беше разгромен от Тенис Сандгрен с 3:0 сета

18:54 - 06 Юли 2019
2552

12-ят поставен в основната схема на Уимбълдън – Фабио Фонини, отпадна в третия кръг на турнуира. Италианецът загуби от американеца Тенис Сандгрен с 3:0 сета.

Кей Нишикори се класира за осминафиналите на Уимбълдън. Японецът победи американеца Стив Джонсън с 6-4, 6-3, 6-2.

Осмият поставен в схемата Нишикори доминира тотално на Корт 3 в комплекса Ол Ингланд Клъб и постигна по два пробива във всеки сет, за да стигне до чист успех след час и 50 минути игра. Четвъртфиналистът от миналата година завърши мача с 23 печеливши удара, 20 непредизвикани грешки и 87 процента успеваемост при излизанията на мрежата (20/23).

За осминафиналите на турнира се класира и американецът Сам Куери след успех над Джон Милман от Австралия със 7-6(3), 7-6(8), 6-3. В първия сет двамата си размениха по един пробив, пред да стигнат до тайбрек, в който Куери се наложи със 7-3, а във втората част нямаше нито един пробив, като американецът отново надделя в тайбрека, този път с 10-8.

В третия сет Куери направи два пробива и затвори мача след час и 52 минути игра. 31-годишният Куери ще срещне сънародника си Тенис Сандгрен в следващия мач.