Анчелоти: Искам Бразилия отново да е шампион

Спорт
10:52 - 27 Май 2025
925
Анчелоти: Искам Бразилия отново да е шампион

Новият селекционер на националния тим на Бразилия Карло Анчелоти обяви в понеделник първия си състав, с който ще се опита да извади отбора от трудния период в подготовката за световното първенство през 2026.

Досегашният треньор на Реал (Мадрид) ще направи дебют за отбора в световните квалификации срещу Еквадор и Парагвай в началото на юни.

"Аз съм поласкан и горд, че имам честта да водя най-добрия отбор в света. Имам много работа пред мен", каза 65-годишният италиански специалист на първата си пресконференция.

"Доволен съм, предизвикателството е страхотно. Винаги съм имам специална връзка с този тим.

Ще работим, за да направим Бразилия отново шампион", обеща той.
Анчелоти наследи Доривал Жуниор, който бе уволнен в края на март след загубата от Аржентина с 1:4 и серия от лоши резултати.

Тимът на Бразилия е на четвърто място в Южна Америка, като първите шест се класират директно за световните финали догодина.

"Тези два мача са много важни. Опитах се да извикам играчи, които са готови и могат да помогнат на отбора", каза още Анчелоти.

"Хората искат да свърша добра работа. Заради това, което съм правил в миналото, те очакват да спечеля трофеи, но се надявам, че ще подкрепят отбора, защото е много важно да имаш подкрепата на страната", завърши Анчелоти.