Арсенал отново стъпи накриво, този път срещу Палас

11:48 - 15 Януари 2021
1332

Арсенал завърши 0:0 при домакинството си на Кристъл Палас в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. По този начин „артилеристите“ допуснаха нова грешка и прекъснаха успешната серия, в която се намираха от три поредни победи.

Пиер-Емерик Обамеянг създаде първата опасност в мача в 20-ата минута, когато стреля от границата на наказателното поле на гостите, но ударът му бе отразен от Висенте Гуаита.

Бернд Лено направи страхотно спасяване в 39-ата минута, когато отрази опасен удар с глава на Кристиан Бентеке.

През второто полувреме темпото в играта на двата отбора се наруши. Арсенал имаше леко превъзходство, което не успя да реализира.

Футболистите на Кристъл Палас имаха претенции за дузпа в 85-ата минута за нарушение срещу Уилфред Заха, но съдията Андре Маринър подмина ситуацията.

Арсенал е единадесети с 24 точки, а Кристъл Палас е тринадесети с 23 точки.