Арсенал писа "Отличен (6)" на Ланс, ПСВ изхвърли Севиля

11:16 - 30 Ноември 2023
1254

Арсенал разгроми Ланс за едно полувреме и в крайна сметка победи с 6:0 в мач от група “B” на Шампионската лига.

Успехът донесе и първото място в групата на “артилеристите”, които отбелязаха пет попадения през първата част. Точни бяха Кай Хаверц, Габриел Жезус, Букайо Сака, Габриел Мартинели, Мартин Йодегор и Жоржиньо.

С победата Арсенал събра 12 точки, четири повече от ПСВ, докато Ланс е трети с пет, с три пред Севиля, и има голям шанс да играе в Лига Европа напролет. В последните мачове "топчиите" гостуват на нидерландците, а френският отбор ще приеме андалусийците.

ПСВ Айндховен направи фамозен обрат срещу Севиля, за да спечели с 3:2 и да изхвърли андалусийците от Шампионската лига.

Испанският отбор поведе с 2:0 след голове на Серхио Рамос и Юсеф Ен Несири, но срещата се промени тотално след червения картон на Лукас Окампос в 66-ата минута. Попадение на Исмаел Сайбари, автогол на Неманя Гудел и гол на Рикардо Пепи в 92-ата минута донесоха успеха на нидерландците.

С победата ПСВ вече има 8 точки в актива си и е на втората позиция в групата, докато Севиля е само с 2 на последното място, на три точки от Ланс.