Арсенал завърши с три точки, човек по-малко и чиста мрежа

Артилеристите спечелиха визитата си на Кристъл Палас след гол от дузпа

11:29 - 22 Август 2023
1665

Арсенал спечели и втория си мач от новия сезон в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Кристъл Палас на "Селхърст Парк".

"Топчиите" доминираха още през първата част, но Еди Нкетия пропусна две големи възможности, като в първата ситуация нямаше и късмет, тъй като ударът му срещна гредата.

Все пак младият нападател изработи дузпа след почивката, благодарение на което Арсенал спечели трите точки, след като Мартин Йодегор (54') бе точен от дузпа.

Последната третина от двубоя обаче бе много трудна за гостите, след като в 67-ата минута Томиясу получи пресилен втори жълт картон.

Кристъл Палас натисна, а домакините също поискаха дузпа след едно падане на Езе в наказателното поле. Такава обаче не бе отсъдена, а "орлите" не успяха да стигнат до чисти положения въпреки натиска, така че Арсенал се присъедини към Манчестър Сити и Брайтън, които единствени до момента бяха записали две победи след първите два кръга.