Астън Вила удари Арсенал насред Лондон

08:14 - 09 Ноември 2020
1687

Астън Вила продължава с отличното си представяне от началото на сезона, след като победи Арсенал с 3:0 насред Лондон. Две от попаденията за бирмингамци реализира Оли Уоткинс, а Букайо Сака си отбеляза автогол. След победата Астън Вила вече има 15 точки в актива си и заема шесто място в класирането. Арсенал пък са 11-ти с 12.

Двубоят стартира по най-добрия начин за Астън Вила, които откриха резултата още в първата минута. Джак Грийлиш намери много добре Джон МакГин в наказателното поле на домакините и той с точен удар препарира Бернд Лено. Ситуацията обаче бе разгледана с ВАР, след което стана ясно, че голът няма да бъде зачетен, тъй като малко по-рано има засада. В 25-ата минута Астън Вила поведе. Букайо Сака опита да изчисти една топка, но вместо това я прати в собствената си мрежа. До края на полувремето Арсенал опита да стигне до изравнителен гол, но пропуски направиха Ектор Бейерин, Томас Партей и Александре Лаказет.

След почивката домакините продължиха да търсят изравнителен гол, като Уилиян и Дани Себайос се озоваха на добри позиции, но не успяха да реализират попадение във вратата на Вила. За сметка на това бирмингамци стигнаха до втори гол. В 72-ата минута Рос Баркли подаде на Оли Уоткинс в наказателното поле и той с глава направи резултата 2:0. Само 180 секунди по-късно Уоткинс вкара и трето попадение за гостите. Този път асистенцията бе дело на Джак Грийлиш. До края на двубоя двата тима намалиха значително оборотите и рядко поглеждаха към вратата на съперника.

Победата е първа за Астън Вила след двете последователни загуби от Саутхемптън и Лийдс. Поражението пък е първо за Арсенал след успеха на лондончани срещу Манчестър Юнайтед в предишния кръг.