Астана е следващият съперник на Лудогорец

21:06 - 02 Август 2023
2851

Астана е следващият съперник на Лудогорец в третия предваритилен кръг на футболния турнир Лига Европа. Първенецът на Казахстан допусна втора поредна загуба, този път у дома с 0:2, от хърватския Динамо (Загреб) и с общ резултат 0:6 отпадна във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Така Астана ще продължи европейското си участие във втория по сила турнир на Стария континент - Лига Европа, където е и Лудогорец, който във вторник отпадна от словенския Олимпия (Любляна) с общ резултат 2:3.

Динамо пък се класира за третия квалификационен кръг в Шампионската лига. В него хърватите ще се изправят срещу шампиона на Гърция АЕК.

На стадиона в столицата на Казахстан Астана точни за Динамо бяха Махир Емрели и Антонио Марин, съответно в 24-тата и 89-ата минута. Още един гол на Емрели бе отменен заради фаул в началото на второто полувреме, а в средата на втората гредата лиши домакините от почетен гол след удар с глава на Абат Аимбетов.