Аталанта и СПАЛ оформиха четвъртфиналистите за Купата на Италия

11:28 - 15 Януари 2021
1219

Аталанта се класира за четвъртфиналната фаза на Купата на Италия, след като победи Каляри с 3:1.

Алексей Миранчук вкара гол още в 4-ата минута, но попадението не беше зачетено заради засада.

Робин Госенс направи страхотен пробив в 26-ата минута, който беше завършен с добър удар, но Викарио направи много добро спасяване.

Луис Муриел отправи опасен удар в 32-ата минута, но топката се спря в десния стълб на вратата на Каляри.

Аталанта поведе с 1:0 с гол на Алексей Миранчук в 43-ата минута. Луис Муриел отново беше много близо до това да вкара гол в 53-ата минута, но топката се спря в напречната греда.

Каляри успя да изравни резултата в 55-ата минута с гол на Рикардо Сотил.

Аталанта поведе с 2:1 в 61-ата минута, когато Госенс асистира за попадението на Луис Муриел.

Руслан Малиновски отправи много опасен удар от фаул в 63-ата минута, но Викарио успя да спаси. Аталанта поведе с 3:1 в 65-ата минута след гол на Бошко Сутало.

Берат Джимшити вкара гол за бергамаските в 90-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

По този начин Аталанта се класира за четвъртфиналната фаза на Купата на Италия.

СПАЛ Ферара поднесе една от сензациите в турнира, след като победи с 2:0 като гост Сасуоло и се класира за четвъртфиналите.

Домакините бяха близо до откриването на резултата в средата на първата част, но Филип Джуричич удари греда. В края на полувремето и Брайън Одей направи пропуск, след като не успя да намери целта при добавка отблизо.

В 47-ата минута Сасуоло остана с човек по-малко. Джуричич получи директен червен картон след остро влизане в краката на Леонардо Серникола и разглеждане на нарушението с ВАР.

Само две минути по-късно СПАЛ вкара. Демба Сек проби от ляво и пусна отличен пас към Симоне Мисироли, който отблизо отклони в мрежата.

В 58-ата минута Марко Д'Алесандро се възползва от подаване на Лоренцо Дикман и удвои.
Мерт Мулдур удари за втори път гредата на вратата на гостите в 650-ата минута, но Сосуоло така и не успя да стигне го попадение.

Така на четвъртфиналите в края на месеца СПАЛ ще приеме Ювентус.