Аталанта обърна Фиорентина след голов спектакъл в Бергамо

20:22 - 15 Септември 2024
487

Аталанта победи Фиорентина с 3:2 в изключително зрелищен мач от четвъртия кръг на италианската Серия А. Всички попадения на „Гевис Стейдиъм“ паднаха през първото полувреме, в което „нерадзурите“ и „виолетовите“ на няколко пъти си размениха водачеството.

С тази победа Аталанта събра 6 точки и се отърси от поражението преди международната пауза (0:4 от Интер). Тимът от Флоренция продължава без победа през новия сезон. Фио има едва три точки в актива си след равенствата в първите три кръга.

Първите минути минаха изцяло под диктовката на Фиорентина, а на вратаря Марко Карнезеки му се наложи на два пъти да се намесва при удари на Роландо Мандграгора и Робин Госенс.

След точно четвърт част усилията на „Ла Виола“ дадоха резултат. Лукас Мартинес се ориентира най-добре при отбита топка в наказателното поле и направи 0:1.

Отговорът на домакините дойде само шест минути по-късно. Звездата на бергамаските Адемола Луукман отправи блестящо центриране към централния нападател Матео Ретеги, който затвърди добрата си форма с попадение за 1:1.

Канонадата от голове продължи през първата част. Бившият играч на Аталанта – Робин Госенс, намери с отлично центриране Мойс Кийн, а италианският национал отбеляза четвъртото си попадение с екипа на Фио. Голът на Кийн за 1:2 падна в 32-ата минута. Няколко минути по-късно италианският стрелец удари и една от гредите зад Карнезеки.

В последните минути на първата част Давид де Хеа бе разстрелян на два пъти от „нерадзурите“. Първо Шарл де Кетеларе прониза испанския ветеран с глава за 2:2, а в добавеното време белгиецът се превърна в асистент. Левичарят подаде на Луукман, който след солова акция даде преднина на Аталанта – 3:2.

В началото на втората част Аталанта можеше да направи аванса си по-комфортен, но с гола се разминаха Раул Беланова и Луукман на два пъти.

След точно час игра Андреа Колпани затрудни максимално Карнезеки, но вратарят имаше последната дума и спаси.

Между 75-ата и 80-ата минута Аталанта имаше още няколко опасни положения. Първо Де Хеа спаси удар на Де Кетеларе, а минута по-късно и на Давиде Дзапакоста. Осем минути преди края Луукман изпусна шанс да реши всичко в мача, тъй като от чудесна позиция стреля прекалено високо.