Аталанта попиля Валенсия, с единия крак е на 1/4-финал

Дебютантът в Шампионската лига не остави шанс на Прилепите след 4:1 в Милано

11:01 - 20 Февруари 2020
1168

Дебютантът в Шампионската лига Аталанта гледа все по-уверено към 1/4-финалите на турнира, след като разби с 4:1 годнуващия Валенсия в първия двубой от 1/8-финалите, игран на "Сан Сиро" в Милано.

Голът на чужд терен дава известни надежди на "прилепите" за реванша на "Местайя", но с оглед показаното само чудо може да сложи край на приказката на Аталанта в Шампионската лига.

Домакините тотално надиграха своя съперник, който се разигра и напомни за възможностите си едва след получаването на четвъртия гол във вратата си.

Резултатът беше открит в 16-ата минута от Ханс Хатебур. В 42-ата минута Йосип Иличич удвои.

Ремо Фройлер направи резултата класически в 57-ата. В 63-ата минута Хатебур вкара за 4:0, като попадението беше зачетено едва след ВАР поради съмнение за засада.

Влезлият като резерва Денис Черишев върна едно попадение за Валенсия в 66-ата, но за повече "прилепите" нямаха сили.