Атилла : Доган е виновен за всичко в ДПС
Преди дни стана ясно, че поддръжниците на Доган създават нова партия

Искам да припомня на Ахмед Доган, че той изцяло носи отговорност за грешките направени дотук. От днес нататък той има мисия – заедно да подадем моста към бъдещето на общността, която представляваше „Движението за права и свободи”. Ако това не бъде направено, тогава общността ще направи своя мост и ще създаде своя партия. Това каза Юджел Атилла от ДПС-ДПС.
„Вече не съм убеден, че вървим в правилната посока. Разговорите между мен и Доган започнаха още през ноември 2024 година, а аз излязох с призив преди два месеца. Поставих изрично условие – искаме нов проект, модерна партия с мандатност, демократичност. Но с едно условие – в нея няма да участват компрометирани фигури от централното ръководство на ДПС – екипа на г-н Чакъров”, каза той.
Атилла посочи, че „един от главните виновници е Джейхан Ибрямов”.
„Не може хората, които катастрофираха нашия кораб, отново да искат да построят кораб, в който да поканят нашата общност”, заяви Атилла.
Той призова Доган да построят заедно новата партия, „в противен случай разцеплението ще бъде факт”.