Атлетик Билбао на 1/4-финал за Купата на Краля в Испания

Баските отстраниха кошмара на Реал Мадрид - Алкояно

11:59 - 29 Януари 2021
2751

Атлетик Билбао изпита сериозни проблеми, но успя да елиминира Алкояно, след като го победи с 2:1 като гост в осминафиналната среща за Купата на Краля. По този начин баските продължават напред в турнира.

Алкояно изненадващо поведе в резултата срещу супершампиона с гол на Карбоней в 39-ата минута.

Това принуди треньорът на Атлетик Марселино Гарсия Торал да пусне в игра в началото на второто полувреме Раул Гарсия и Икер Муниаин.

Асиер Виялибре изравни резултата в 53-ата минута.

В 66-ата минута в игра влезе и Иняки Уилямс. Именно той реализира победното попадение за Атлетик в 78-ата минута.

В друг осминафинален мач за Купата на Краля Гранада нямаше никакви проблеми и с разби с 6:0 аматьорите от Навалкарнеро.

Отборите, които стигнаха до четвъртфиналната фаза на Купата на Краля са Леванте, Бетис, Виляреал, Севиля, Алмерия, Барселона, Гранада и Атлетик Билбао.