Атлетик Билбао запъти Кадис към Сегунда

11:21 - 16 Февруари 2021
1964

Атлетик Билбао затвърди кризата в Кадис, като нанесе четвърта поредна загуба на тима. Двубоят между двата отбора от 22-ия кръг на Примера дивисион завърши с успех с 4:0 за баските.

Атлетик поведе в 4-ата минута с гол на Алехандро Беренгер. Той се възползва от отлично подаване на Иняки Уилямс. В 15-ата минута гостите получиха право да изпълнят фаул. Зад топката застана Унай Лопес, който с прецизен удар направи резултата 2:0. Малко по-късно тимът от Билбао стигна до трети гол. Алехандро Беренгер получи удобна топка в наказателното поле на домакините и с прехвърлящ удар матира вратаря на Кадис.

В началото на второто полувреме Атлетик вкара и четвърто попадение във врата на домакините. Негов автор стана Иняки Уилямс. Асистенция пък бе дело на Нунес. След победата баските събраха 28 точки и заемат 10-то място в класирането. Кадис пък са 15-ти с 24 точки.