Атлетико Мадрид развали празника на Реал

Червено-белите спечелиха срещу шампиона

11:26 - 09 Май 2022
1075

Атлетико Мадрид постигна много важна победа в дербито срещу Реал Мадрид с 1:0 на „Уанда Метрополитано“ от 35-ия кръг на Ла Лига. „Рохибланкос“ очаквано не направиха шпалир на шампиона. Единственото попадение в двубоя бе реализирано от Яник Караско от дузпа в 40-ата минута.

Карло Анчелоти излезе с изключително експериментален състав в дербито на испанската столица.

Атлетико Мадрид започна много активно и още в 4-ата минута Анхел Кореа можеше да вкара, но пропусна от отлична позиция в наказателното поле на „кралете“. Четири минути по-късно Караско отправи опасен удар, но не намери очертанията на вратата на Тибо Куртоа.

Караско падна в наказателното поле на Реал Мадрид в 12-ата минута, но ситуацията бе подмината.

Пред Матеуш Куня се откри много добра възможност в 30-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Куня падна в наказателното поле на Реал Мадрид в 36-ата минута след съприкосновение с Хесус Вайехо. Съдията Карлос дел Серо Градо подмина ситуацията, но след това ВАР се намеси и реферът трябваше да промени решението си и да посочи бялата точка.

Яник Караско реализира наказателния удар в 40-ата минута и Атлетико Мадрид поведе с 1:0.

Тони Кроос стреля в 45-ата минута, но встрани от десния стълб на вратата на Ян Облак.

Във втората минута на добавеното време на първата част Лука Йович стреля, но Облак спаси.

Антоан Гризман отправи опасен удар от сериозна дистанция в 58-ата минута, но над напречната греда в аут.

Каземиро получи много добра възможност в наказателното поле на Атлетико Мадрид в 59-ата минута, но ударът му бе отразен от Ян Облак.

Андрий Лунин се наложи да се намесва след удар на Куня в 63-ата минута.

Ян Облак отказа Федерико Валверде в 70-ата минута, спасявайки удара му.

Три минути по-късно Антоан Гризман стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Лунин. В 76-ата минута пред Гризман се откри нова възможност, но той пропусна да вкара.

Федерико Валверде отправи много хубав удар в 85-ата минута, но Облак отново се намеси и спаси.

Марко Асенсио стреля от пряк свободен удар в 88-ата минута, но Облак внимаваше и спаси.

С тази победа Атлетико Мадрид е четвърти с 64 точки, като вече има преднина от шест пред петия Бетис.