Австрия не пожали Холанд и Норвегия

Скандинавците бяха свалени от върха след поражение в Линц

11:04 - 14 Октомври 2024
1413

Австрия записа внушителен успех с 5:1 над гостуващия Норвегия в група 3 от Лига "В" на турнира Лига на нациите по футбол. Така австрийците свалиха съперника от върха в класирането, като имат по-добра голова разлика и по-добри показатели в директните мачове.

Борбата за първата позиция обаче се заплете максимално, защото освен Австрия и Норвегия, със 7 точки е и тимът на Словения, който надигра Казахстан с 1:0 като гост.

На стадиона в Линц домакините от Австрия поведоха още в осмата минута чрез капитана Марко Арнаутович, но малко преди почивката Норвегия изравни чрез Александър Сьорлот.

Истинска вихрушка пред вратата на гостите обаче се изви през второто полувреме, в което Австрия вкара четири гола. Отново Арнаутович вкара за 2:1 в 49-ата минута от дузпа, а в следващите 13 минути Филип Линхарт и Щефан Пош доведоха резултата до 4:1. Крайното 5:1 бе оформено от Михаел Грегорич в 71-вата минута.