Австрийският канцлер се среща с Путин утре
Австрийският канцлер Карл Нехамер може да стане първият европейски лидер, който ще се срещне на живо с руския президент Владимир Путин след нахлуването на руската армия в Украйна на 24 февруари.
Der Standard съобщава, че се готви визита утре, понеделник 11 април, в Москва.
Германският Bild-Zeitung също съобщава, че канцлерът планира пътуване до Москва. "Украйна е потресена от австрийския канцлер", пише вестникът. Нехамер е потвърдил плановете си пред изданието, макар и да не се конкретизирал, че то вече е решено. Нехамер уверява, че е уведомил вече за намерението си украинския президент Зеленски. В петък австрийският канцлер беше също в Украйна и разговаря със Зеленски.
С посещението си Карл Нехамер иска да насърчи диалога между Украйна и Русия. По време на разговорите канцлерът иска да се обърне към Путин и по въпроса за военните престъпления в Украйна.