Аякс не успя в горещия Кипър, Славия Прага с важен успех в Румъния

Брюж спечели с 1:0 визитата си на австрийския ЛАСК Линц в Шампионската лига

11:22 - 21 Август 2019
1429

Полуфиналистът от предишното издание на Шампионската лига - Аякс, стигна само до нулево равенство при гостуването си на АПОЕЛ Никозия в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

В предишния кръг на квалификациите Аякс надделя над гръцкия ПАОК, а АПОЕЛ елиминира драматично Карабах на Симеон Славчев, след като загуби с 1:2 у дома, но после се наложи с 2:0 в Баку.

В състава на домакините беше бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк.

Славия Прага спечели с 1:0 като гост на ЧФР Клуж и е все по-близо до влизане в групите на Шампионската лига. Единствения гол в двубоя отбеляза Лукаш Масопуст в 28-ата минута.

През второто полувреме ЧФР Клуж направи доста пропуски, а вратарят на Славия Ондрей Коларж спаси дузпа, изпълнена от Билел Омрани.

Брюж направи първата крачка към класиране в групите на турнира. Белгийският шампион измъкна победа с 1:0 в гостуването си на ЛАСК Линц в първия плейоф. Успехът на гостите на “Линцер Щадион” дойде след доста спорна дузпа, реализирана от Ханс Ванакен в 10-ата минута.