Аякс попиля Бешикташ

11:23 - 27 Септември 2024
625

Аякс разби с 4:0 Бешикташ в първия мач и за двата отбора в основната схема на Лига Европа.

Домакините започнаха много силно мача и можеха да поведат в 17-ата минута. Мика Годтс получи много добър пас в наказателното поле и стреля, но Мерт Гюнок спаси.

След това отбитата топка попадна в Киън Фиц-Джим, който стреля, но топката се спря в десния страничен стълб на вратата на Бешикташ.

Аякс поведе в резултата в 31-ата минута, когато Фиц-Джим бе на точното място и вкара топката във вратата на Мерт Гюнок.

Аякс направи резултата 2:0 в 51-ата минута. Бертран Траоре намери Мика Годтс в наказателното поле, а той с много премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Гюнок.

Аякс продължи да доминира и в 54-ата минута след удар на Траоре топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Гюнок.

Аякс поведе с 3:0 в 55-ата минута, когато Брайън Броби подаде на Кенет Тейлър, който с удар от границата на наказателното поле на Бешикташ вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Мерт Гюнок.

Аякс продължи да доминира и в 67-ата минута Гюнок се наложи да се намесва след удар на Кристиан Хлинсон.

Минута по-късно пред Бранко ван ден Боомен се откри добра възможност, но след удара му топката прелетя над напречната греда в аут.

Аякс направи резултата 4:0 в 73-ата минута, като Мика Годтс отбеляза своето второ попадение в срещата.

На 3 октомври Аякс гостува на Славия Прага, а Бешикташ е домакин на Айнтрахт Франкфурт.