Байер Леверкузен на 1/8-финал за Купата на Германия

Аспирините сразиха Айнтрахт у дома

11:03 - 13 Януари 2021
1061

Байер Леверкузен победи с 4:1 Айнтрахт Франкфурт като домакин в мач от 1/16-финалите за Купата на Германия.

Донякъде изненадващо Айнтрахт поведе в 6-ата минута, когато Андре Силва с чудесен пас намери Амир Юнес в наказателното поле на Байер, а той прати топката във вратата на Лукас Храдецки.

Байер веднага се опита да изравни резултата, но Леон Бейли направи сериозен пропуск в 10-ата минута.

Лукас Храдецки се наложи да се намесва в 13-ата минута и да отразява удар на Андре Силва.

Съдията Дингерт свири дузпа за Байер в 27-ата минута, след като Тута игра с ръка в наказателното поле на гостите. Наказателният удар бе реализиран от Лукас Аларио и „аспирините“ изравниха резултата.

Кевин Трап направи страхотно спасяване в 41-ата минута, когато отрази много опасен удар на Вендел.

Байер Леверкузен осъществи пълен обрат в мача в 49-ата минута. Керем Демирбай центрира от фаул в наказателното поле на Айнтрахт, където Едмонд Тапсоба засече топката с глава и я вкара неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Трап.

Керем Демибрай отправи удар от разстояние в 52-ата минута, а топката прелетя над вратата на Кевин Трап.

Вендел направи непростим пропуск в 55-ата минута, а Кевин Трап се отличи отново със страхотно сапсяване.

Байер Леверкузен вкара трети гол в 67-ата минута, когато Амири комбинира с Диаби, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Айнтрахт и изпрати топката във вратата на Кевин Трап.

Байер остана с човек по-малко на терена, след като Джонатан Та бе изгонен с директен червен картон в 73-ата минута.

Муса Диаби вкара своя втори гол в двубоя в 87-ата минута и по този начин оформи крайния резултат в двубоя – 4:1.

Така Байер Леверкузен се класира за осминафиналите на Купата на Германия.