Байер Леверкузен продължава с марша си и из Европа

Аспирините записаха пореден успешен мач - 2:1 като гост на Молде

11:43 - 06 Октомври 2023
1669

Доброто представяне на Байер Леверкузен продължава, след като аспирините надвиха Молде като гост с 2:1 в среща от Група Н на Лига Европа.

Джереми Фримпонг и Нейтън Тела бяха точни за тима на Чаби Алонсо, който събра 6 точки след изиграването на 2 мача. Емил Брейвик пък се разписа за Молде.

Мачът в Швеция започна по-добре за гостите от Германия, които вкараха 2 гола още до 20-ата минута.

Първо, в 14-ата минута АМин Адли намери Джереми Фримпонг в наказателното поле, където фланговият състезател се освободи и с премерен изстрел вкара първия гол в мача.

Четири минути по-късно Адам Хложек комбинира с Нейтън Тела, а лявото крило не се поколеба и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Якоб Карстрьом.

След почивката Молде натисна и в 76-ата минута Фредрик Гулбрандсен уцели левия страничен стълб.

Три минути преди края на редовното време Молде успя да върне един гол Матиас Ловик качи топката на главата на Емил Брейвик и той поради мрежата на „аспирините“.