Байер Леверкузен продължава с похода

"Аспирините" сразиха 10 от Волфсбург

11:26 - 11 Март 2024
1281

Байер Леверкузен постигна пета поредна победа в Бундеслигата, надвивайки с 2:0 Волфсбург. "Аспирините" водят в класирането на германското първенство с десет точки пред втория Байерн Мюнхен.

Първата добра ситуация в двубоя бе в 17-ата минута, когато Йосип Станишич бе оставен непокрит на границата на пеналтерията, но шутът му бе отразен от Коен Кастеелс.

Пет минути след това Флориан Вирц достигна до топката в наказателното поле и стреля от движение, но прати топката в левия страничен стълб.

В 28-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Мориц Йенц получи втори жълт картон от Даниел Зиберт.

Байер Леверкузен поведе в резултата в 37-ата минута, когато Алехандро Грималдо даде поредната си асистенция този сезон. Този пет нейн адресат бе Нейтън Тела, който с глава прониза Коен Кастеелс за 1:0.

Три минути след това Кастеелс направи много добро спасяване, след като отрази удар с глав от Пиеро Инкапие.

В 70-ата минута Гранит Джака достигна до хубав пас на границата на наказателното поле, но Кастеелс успя да плонжира и да запази вратата си от втори гол.

В 87-ата минута Есекиел Паласиос намери много добре Флориан Вирц, който по земя прати топката в мрежата на Кастеелс за 2:0.