Байерн нашамари РБ Лайпциг, спечели златен дубъл в последния мач на Рибери

Баварската машина записа класика срещу биковете, треньорът й Нико Ковач с втора поредна купа

12:43 - 26 Май 2019
1749

Байерн Мюнхен отново показа кой е хегемонът в Германия. Тимът на Нико Ковач спечели за 19-ти път в историята си Купата на Германия, след като победи във финала в Берлин РБ Лайпциг с 3:0.

Така баварците завършиха сезона с домашен дубъл и показаха, че са без конкуренция в Германия, а настивникът им Нико Ковач триумфира с отличието за втора поредна година, след като през миналия сезон, но начело на бившия му отбор - Айнтрахт Франкфурт, той победи именно Байерн с 3:1.

Роберт Левандовски откри с глава в 29-та минута, а в 78-та Кингсли Коман удвои. Малко преди края, в 86-та минута, Левандовски отбеляза втория си гол и оформи крайния резултат.

Този мач ще се запомни и като последния с екипа на Байерн за френския халф Франк Рибери.