Байерн помете Залцбург и с човек по-малко

Реал Мадрид с историческа победа в Милано

11:21 - 26 Ноември 2020
1358

Байерн Мюнхен надви като домакин Залцбург с 3:1 и запази лидерската си позиция в група А на Шампионската лига, записвайки четвърти пореден успех, въпреки че остана с човек по-малко в 66-ата минута, когато Марк Рока получи втори жълт картон.

Така тимът на Ханзи Флик си гарантира място на 1/8-финалите в турнира. В края на първата част баварците поведоха чрез Левандовски, а в началото на втората преднината бе увеличена от Кингсли Коман. В 68-ата минута Лирой Сане бе точен за 3:0, а Бериша вкара единствения гол за австрийския отбор в 73-ата.

Реал Мадрид победи Интер с 2:0 насред "Джузепе Меаца" и почти изхвърли "нерадзурите" от Шампионската лига. След успеха на Борусия Мьонхенгладбах срещу Шахтьор Реал зае второ място в групата.

Испанците бяха по-добри през цялото време и логично стигнаха до успеха след попадения на Еден Азар от дузпа и Родриго през второто полувреме. В средата на първата част Артуро Видал остави Интер с човек по-малко. Италианците отправиха първия си точен удар към вратата на своите гости чак в 82-ата минута.

Така Реал Мадрид спечели първа и историческа победа при гостуване на Интер.