Байерн с лекота на финал ​​​​​​, Лева пак вкара

Немската машина срази Лион с 3:0

10:59 - 20 Август 2020
3201
Байерн с лекота на финал​​​​​​, Лева пак вкара

Байерн Мюнхен е вторият финалист в Шампионската лига. Баварците си осигуриха мач за трофея, след като победиха с 3:0 тима на Лион.

Срещата се игра на стадион Хосе Алвараде в Лисабон, а финалистът бе определен в един полуфинален мач.

Серж Гнабри направи силен мач и се превърна в герой за своя тим, след като реализира два гола за Байерн, които паднаха в 18-тата и 33-тата минути. Крайното 3:0 оформи Роберт Левандовски в 88-мата минута, с което реализира своя 15-ти гол в Шампионската лига за сезона.

Така на финала в неделя, германският шампион ще излезе за своя 11-ти финал в най-престижния европейски футболен турнир и ще се бори за титлата срещу Пари Сен Жермен, който път на полуфинала елиминира РБ Лайпциг с 3:0.