България изпусна победата срещу Азербайджан в края

Три минути преди изтичането на редовното време Муса Гурбанли отбеляза изравнителното попадение

Актуални новини
20:13 - 25 Март 2024
2576

България завърши наравно 1:1 с Азербайджан в контролна среща в турнира FIFA Series. "Лъвовете" поведоха в резултата в 59-ата минута след прекрасен гол на Филип Кръстев, но три минути преди изтичането на редовното време Муса Гурбанли отбеляза изравнителното попадение. В предишния си мач "лъвовете" победиха Танзания с 1:0 след гол на Кирил Десподов.

Като цяло в хода на целия двубой домакините бяха по-настоятелния отбор и отправиха 24 удара към вратата на България. Отборът на Илиан Илиев разчиташе предимно на контраатаки.

В сравнение с този двубой Илиан Илиев прави пет промени. В стартовия състав влизат Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Георги Костадинов, Илиан Илиев-младши и Алекс Колев.

Още във втората минута се получи опасност пред вратата на Иван Дюлгеров. След статично положение се получи разбъркване в пеналтерията, българската отбрана не изчисти добре, и капитанът Емин Махмудов стреля, но ударът му премина встрани от вратата.

Седем минути по-късно Кирил Десподов изпълни ъглов удар. Капитанът на България успя да намери свой съотборник. Не се стигна до опасен изстрел.

В 11-ата минута Торал Байрамов пробва късмета си от границата на наказателното поле. Получи се рикошет и се стигна до корнер, който не доведе до положение пред вратата на Дюлгеров.

16 минути след това Байрамов бе изведен по прекрасен начин, но българският страж успя да спаси. Защитниците обаче заспаха и Рамил Шейдаев стигна до топката. Той стреля, но изпълнението му премина покрай левия страничен стълб.

В 37-ата минута Кирил Десподов можеше да отбележи още един страхотен гол от пряк свободен удар. Той преодоля стената и топката отиваше към горния десен ъгъл. Шахрудин Махамадалийев обаче показа отличен рефлекс и изби кълбото над напречната греда.

Една минута преди края на първата част домакините организираха още една добра атака. Еди Исрафилов получи на границата на пеналтерията и стреля, но Дюлгеров се намеси и се стигна до корнер. При последвалия ъглов удар Бадави Хюсеинов бе намерен абсолютно непокрит в наказателното поле. Той обаче не успя да контролира добре удара си от въздуха и не се наложи българският страж да се намесва.

В добавеното време на първото полувреме Десподов изпълни статично положение. Живко Атанасов стигна до топката, но изстрелът му с глава премина над напречната греда.

В 48-ата минута появилият се като резерва Светослав Вуцов се отчете с прекрасна намеса, за да запази паритета. Шейдаев сложи топката на главата на Махмудов, който обаче бе разколебан от вратаря на Славия.

Четири минути по-късно Десподов изведе Илиан Илиев-младши в пеналтерията. Той хубаво излъга защитник на домакините и стреля с левия крак. Бранител на домакините успя да блокира изпълнението му в последния момент.

В 59-ата минута България поведе в резултата. "Лъвовете" изпълниха бързо корнер. Кръстев намери Десподов, който му върна в наказателното поле. Халфът с прецизен и техничен изстрел в левия ъгъл не остави шансове на стража на домакините.

Девет минути след това националите ни можеха да стигнат до втори гол. Лукас Петков се озова на добра позиция в пеналтерията. Той продължи към Десподов, който обаче от отлична позиция не успя да уцели вратата.

В 75-ата минута домакините изпълниха статично положение. Бадави Хюсеинов бе оставен сам на задната греда, но ударът му бе неточен.

Три минути по-късно Лукас Петков си изкара жълт картон за симулация, след като се опита да изкара дузпа в полза на България.

В 81-ата минута Емил Мустафайев се озова на добра позиция в наказателното поле, но в последния момент бранител успя да блокира изпълнението му.

Моменти след това Джафаркулийев бе изключително близо до изравнително попадение. Изстрелът му премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 87-ата минута Азербайджан изравни. Джейхун Нуриев бе намерен на десния фланг. Той се справи лесно с Патрик-Габриел Галчев и центрира остро успоредно на голлинията. На точното място бе Муса Гурбанли, който от близко разстояние нямаше как да пропусне.

Азербайджан - България 1:1

0:1 - 59' Филип Кръстев

1:1 - 87' - Муса Гурбанли

Азербайджан: 1. Шахрудин Махамадалийев - 13. Рахил Мамадов (69' - 18. Джейхун Нуриев), 15. Бадави Хюсеинов, 4. Бахлул Мустафазада, 3. Елвин Джафаркулийев - 7. Джошкун Диниев (69' - 16. Елвин Джамалов), 14. Еди Исрафилов - 17. Торал Байрамов, 8. Емин Махмудов (К) (61' - 6. Емил Мустафайев), 11. Рамил Шейдаев - 9. Ренат Дадашов (70' - 22. Муса Гурбанли)

Резерви: 12. Раза Джафаров, 23. Салахат Агайев, 2. Амин Сейдиев, 5. Бахтияр Хасанализада, 6. Емил Мустафайев, 10. Озан Кьокчу, 16. Елвин Джамалов, 18. Джейхун Нуриев, 19. Филип Озобич, 21. Кесмат Алийев, 22. Муса Гурбанли

Старши треньор: Ариф Асадов

България: 23. Иван Дюлгеров (46' - 21. Светослав Вуцов), 6. Валентин Антов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 26. Виктор Попов - 4. Илия Груев-младши (46' - 2. Патрик-Габриел Галчев), 7. Георги Костадинов (18. Ивайло Чочев) - 20. Филип Кръстев (60' - 14. Лукас Петков), 11. Кирил Десподов (К), 22. Илиан Илиев-младши (60' - 10. Георги Русев) - 17. Алекс Колев (86' - 9. Георги Минчев)

Резерви: 1. Димитър Митов, 21. Светослав Вуцов, 9. Георги Минчев, 14. Лукас Петков, 15. Петко Христов, 16. Светослав Ковачев, 18. Ивайло Чочев, 2. Патрик-Габриел Галчев, 10. Георги Русев, 25. Мартин Минчев, 24. Станислав Иванов, 12. Димитър Тонев