България най-сетне не загуби

Топ
20:53 - 01 Юни 2021
3710

Националният отбор на България завърши 1:1 срещу участника на Евро 2020 Словакия в контролна среща, играна в Австрия. Автори на головете бяха Атанас Илиев и Ласло Бенеш през първото полувреме.

В 6-та минута Десподов се извиси в наказателното поле и засече с глава след центриране на Божиков от левия фланг, но уцели напречната греда.

Едва 3 минути по-късно, в 9-тата, Краев пусна дълга, но неточна топка по дясното крило, Десподов спринтира и я отне от съперников играч, навлезе в пеналтерията и подаде на непокрития Атанас Илиев, който от непосредствена близост прониза Кучак по земя.

В 15-ата минута Петър Витанов направи чист шпагат, след който Божидар Краев мигновено изведе Кирил Десподов на скорост по левия фланг, острието на Лудогорец си освободи пространство и завъртя топката към долния ляв ъгъл, но тя мина на сантиметри от целта.

8 минути след това Боженик опита удар от малък ъгъл, но Христов го блокира отлично.

Резултатът бе изравнен в 27-ата минута, след като Турицов остави топката зад гърба си при едно на пръв поглед безобидно центриране, а най-съобразителен се оказа Ласло Бенеш, който овладя и с диагонален шут по земя разпечата вратата на Даниел Наумов.

В 32-ата минута Божиков изпълни английски тъч, Атанас Илиев продължи пътя на топката към Десподов, който я отклони към вратата, но твърде високо.

Хараслин направи рейд по дясното крило в 37-ата минута, който завърши с ювелирно изпълнение с левия крак към десния ъгъл, ала коженото кълбо профуча встрани.

Първото опасно положение за втората част дойде в 60-ата минута, когато Суслов видя свободния Ирка и сложи топката на главата му с прецизно подаване от левия фланг, но мерникът му изневери. Давид Стрелец стреля от средна дистанция в 64-ата минута, но след рикошет в съперников играч, Михайлов улови без проблем.

В 70-ата минута Доминик Янков пое отлично топката след пас от Малинов и мигновено потърси горния ляв ъгъл с фирмено изпълнение, но Родак спаси със сетни усилия.

Денис Вавро отговори с далечен шут, но той бе безкрайно неточен.

В 79-ата минута Десподов потърси свой съотборник от пряк свободен удар, но Петко Христов, който бе най-близо до топката не успя да засече.

7 минути по-късно Карагарен изскочи от дълбочина вдясно по нападението и шутира силно, но над горната греда.

В 88-ата минута Ирка надигра Антов и стреля в близкия ъгъл, но Николай Михайлов блесна с отлично спасяване

Съставът на България (4-2-3-1): 1. Наумов (Михайлов 45'), 2. Турицов, 25. Христов, 4. Антов, 15. Божиков (к), 11. Десподов (Карагарен 83'), 18. Чочев, 22. Витанов (Малинов 69'), 21. Цветанов (Янков 45'), 10. Краев (Д. Илиев 45'), 19. Илиев (Минчев 60')