Бърнли взе първа точка след реми в Нотингам

11:08 - 19 Септември 2023
1653

Бърнли спечели първата си точка от началото на сезона в английската Висша лига след като извъртя 1:1 при гостуването си на Нотингам Форест в петия кръг на първенството.

Нотингам държи осмата позиция във временното класиране със 7 точки, докато Бърнли е предпоследен, 19-и с 1 точка след три загуби, едно равенство и без победа до момента, като има и мач по-малко.

Гостите от Бърнли поведоха в 41-ата минута след страхотно попадение на Зеки Амдуни, а в 61-ата минута Калъм Хъдсън-Одой изравни при дебюта си за Нотингам Форест.

В 76-ата минута Лайл Фостър можеше да донесе победата на Бърнли, вкарвайки топката във вратата на домакините, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж ВАР голът не бе зачетен заради игра с ръка в хода на атаката.

Южноафриканският нападател на гостите Фостър получи червен картон за грубо нарушение в четвъртата минута на добавеното време.