Барса би Наполи и влезе в историята

Каталунците са четвъртфиналист в Шампионската лига

11:12 - 13 Март 2024
1078

Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската футболна лига. В срещата-реванш от осминафиналите на олимпийския стадион, блаугранас победи Наполи с 3:1 и с общ резултат 4:2 от двата мача продължава в следващата фаза.

Първите голове паднаха в 15-тата и 17-тата минута, когато каталунците отбелязаха чрез Лопес и Кансело.

Рахмани върна едно попадение за Наполи в 30-тата минута.

Левандовски реши всичко с гола в 84-тата минута.

Барселона влезе в историята със състава си срещу Наполи. С Пау Кубарси и Ламин Ямал като титуляри, каталунците се превърнаха в първия отбор, който излиза с двама непълнолетни в стартовата си единайсеторка в двубой от фазата на елиминациите в Шампионска лига.

Двамата играчи са родени през 2007г. Шави Ернандес показа, че не се страхува въпреки важността на двубоя.

17-годишният Пау Кубарси се утвърди като незаменим централен защитник за отбора на Шави. Неговата храброст, безупречното подаване на топката и сигурността в защита го превърнаха в неизменен титуляр при Шави.

Той направи своя дебют в Шампионска лига със самочувствие, достойно за най-добрия ветеран срещу колос като Виктор Осимен.

Ламин Ямал, все още на 16 години, е сензацията на сезона за "блаугранас".