Барса копае дъното след 0:3 срещу Бенфика

11:38 - 30 Септември 2021
1122

Бенфика буквално разнищи Барселона, записвайки победа с 3:0 в дуел от група “Е” на Шампионската лига, игран на "Естадио Де Луш".

Домакините взеха аванс още в 3-та минута. В 69-та минута Рафа Силва реши всичко в срещата. Крайният резултат беше оформен от Дарвин Нунес в 79-та минута от дузпа.

Срещата започна по вихрен начин за португалците, които взеха аванса след едва 3 минути игра. Дарвин Нунес порази вратата на Марк-Андре Тер Стеген след страхотен индивидуален пробив.

Двадесет минути преди края на мача обаче нещата вече изглеждаха решени. Рафа Силва се възползва от поредния колеблив миг в отбраната на Барса, за да нанесе втори решителен удар - 2:0.

Срамът за Роналдо Куман и неговите играчи беше оформен в 79-та минута, след като Дарвин Нунес оформи класическото 3:0 за португалския гранд насред "Де Луш".

В последните минути кошмарът за Барса стана пълен, след като Ерик Гарсия си изкара червен картон в 87-та минута.