Барселона наказа Атлетико при рецитал на Левандовски

Каталунците се изкачиха на второто място

08:13 - 18 Март 2024
1861

Барселона постигна впечатляваща победа с 3:0 като гост на Атлетико Мадрид в голямото дерби от 29-тия кръг на Ла Лига.

Жоао Феликс се разписа за каталунците в 39-ата минута, а Роберт Левандовски удвои аванса им в 47-ата минута.

Фермин Лопес пък реши всичко с трето попадение за Барса в 65-ата минута. Мачът ще се запомни с много силната игра на каталунците и най-вече на Роберт Левандовски, който освен попадението се отчете и с две асистенции.

По този начин каталунците се изкачиха еднолично на втората позиция в класирането, като изпревариха Жирона. Барса записа и впечатляваща пета поредна победа над този съперник, като освен всичко друго нанесе и първа загуба на Атлетико Мадрид като домакин през този сезон.

Наставникът на "блаугранас" Чави Ернандес пък бе изгонен с червен картон през първата част и няма да бъде на пейката за следващия мач на тима си.

Атлетико Мадрид с поражението си утежни положението си в борбата за зона "Шампионска лига", като с първата си загуба вкъщи през сезона остава извън топ 4 - на точка зад Атлетик Билбао.