Баскетболното Ел Класико подгря феновете за футболното, Барса би Реал

Срещата в Евролигата завърши само с две точки разлика за каталунците

10:59 - 14 Октомври 2022
1559

Барселона успя да спечели първото баскетболно Ел Класико за този сезон в Евролигата. Каталунците се наложиха със 75:73 над Реал Мадрид. Срещата се изигра в „Палау Блауграна“, а това беше прелюдия към футболния сблъсък между двата гранда, който е този уикенд.

Домакините започнаха ударно в началото на срещата и след края на първата четвърт Барселона вече водеше с 24:15. През втората част силите се изравниха, но все пак „блаугранас“ успяха да спечелят с 16:15 и водеха с 40:30 на полувремето.

В третата четвърт статуквото се запази и Барселона отново спечели този период с 23:22. Така в началото на последната четвърт резултатът бе 63:52 в полза на „блаугранас“. Реал Мадрид обаче показа пълния си потенциал в четвъртата част и я спечели с 21:12, но това не им достигна да успеят да обърнат Барселона в последните секунди на срещата.

Най-резултатен за победата на „блаугранас“ бе Сертач Санлъ, който се отчете с 14 точки. Томаш Саторански се отчете с 12 точки, 7 борби и 5 асистенция, а неговият сънародник Ян Весели добави 13 точки.

За „лос бланкос“ най-ефективен бе Габриел Дек, който отбеляза 21 точки и овладя 3 борби. Петр Корнели вкара 12 точки, а Марио Хезоня добави 9 точки.

Двата отбора са с по една победа и една загуба през този сезон в Евролигата.