Базел тресна Фиорентина, Уест Хем с обрат

11:24 - 12 Май 2023
1068

Базел изненада Фиорентина в добавеното време и също направи обрат от 0:1 до 2:1 като гост във Флоренция.

Преди почивката Артур Кабрал откри за домакините срещу бившия си отбор. В 75-ата минута Анди Диуф с удар извън наказателното поле изненада вратаря Терачано за 1:1. А в 92-ата минута Зеки Амдуни с отсечен удар от 7-8 метра осигури успеха на Базел.

Уест Хем постигна обрат срещу АЗ Алкмаар (Нидерландия) и след 0:1 през първото полувреме в крайна сметка взе победата с 2:1 в първи полуфинал в Лига на конференциите.

Гостите откриха резултата в 40-ата минута чрез Тиджани Райндерс, след като той получи топката от Свен Мейнанс. Мощният му изстрел подлъга вратаря Алфонс Ареола, след като тупна пред него.

След почивката домакините бяха по-активни и в рамките на 8 минути осъществиха обрат. Най-напред те получиха дузпа, след като съдията Халил Умут Мелер видя нарушение на вратаря Матю Райън срещу Джаръд Боуен. Саид Бенрама изравни.

В 75-ата минута Михаил Антонио при меле с добавка вкара за 2:1.