Белгия би Германия за първи път от близо 70 години

Голеадата в Кьолн завърши 3:2

10:59 - 29 Март 2023
1819

Белгия победи с 3:2 като гост Германия в най-интересната  контрола снощи. "Червените дяволи" използваха слабостите на Бундестима в дефанзивен план и постигнаха първа победа над този съперник от 69 години.

Яник Ферейра-Караско, Ромелу Лукаку и Кевин де Бройне отбелязаха попаденията за Белгия, а за домакините точни бяха Никлас Фюлкруг от дузпа и Серж Гнабри.

Ханзик Флик направи три промени в състава в сравнение с победата над Перу преди няколко дни, като от първата минута започнаха Тило Керер, Леон Горетцка и Серж Гнабри.

На върха на атаката отново беше Никлас Фюлкруг, а Тимо Вернер нападаше по левия фланг. като крайни бранители стартираха Мариус Волф и Давид Раум.

Двубоят на "Райн Енерги Щадион" В Кьолн събра близо 50 000 зрители, които останаха стъписани от многобройните грешки в защитата на Бундестима, особено преди почивката. Играчите на Ханзи Флик сякаш се виждаха за първи път, а срещу тях имаше съперник, жаден за попадения.