Бенфика и Арсенал извъртяха 1:1 в Рим

Аякс с важен обрат срещу Лил

11:20 - 19 Февруари 2021
1208

На Олимпийския стадион в Рим Арсенал завърши 1:1 с португалския Бенфика, което беше поредното преместване на среща заради рестрикциите срещу коронавирус за идващи от Англия граждани.

След нулево равенство преди почивката двата отбора си размениха по едно попадение през втората част.

Луис Мигел Пици откри за "орлите" в 54-ата минута от дузпа, но само три по-късно добра комбинация премина през Седрик Соареш, който проби от ляво и центрира. А Бакайо Сака вкара, но първо трябваше да изчака решението на ВАР за редовността на гола, тъй като преди последния пас имаше съмнения за игра с ръка.

До края на мача гостите можеха да стигнат и до победата, но Пиер-Емерик Обамеянг направи няколко сериозни пропуска.

Много важен и изненадващ успех постигна Аякс (Амстердам), който обърна Лил с 2:1 като гост. Тимъти Уеа изведе домакините напред в 72-ата минута, но в последните 3 на срещата Аякс успя да спечели Душан Тадич изравни в 87-ата от дузпа, а Брайън Бробли вкара за 1:2 в 89-ата.