Бенфика изхвърли Юве от Шампионската лига

ПСЖ се изгаври с Макаби - 7:2

10:58 - 26 Октомври 2022
1796

Бенфика победи с 4:3 като домакин Ювентус в група Н и по този начин италианците отпаднаха от Шампионската лига.

Антонио Силва откри резултата в 17-ата минута, а Мойс Кийн изравни само четири по-късно. Жоао Марио в 28-ата минута от дузпа даде нов аванс на португалците, а Рафа Силва в 35-ата минута направи 3:1.

Малко след почивката отново той покачи на 4:1. Аркадиуш Милик и Уестън Маккени само в разстояние на 120 секунди намалиха до 4:3, но за повече Ювентус нямаше сили.

Пaри Сен Жермен остава на върха в класирането, след като разгроми със 7:2 Макаби Хайфа. По този начин парижани си гарантираха класирането в следващата фаза на турнира през пролетта.

Килиан Мбапе и Лионел Меси се разписаха по два пъти, а Неймар, Карлос Солер и автогол на Шон Голдберг оформиха головата фиеста. За Макаби два пъти точен бе Абдулайе Сек.