Бенфика унизи съперник на Лудогорец

Орлите попиляха с 6:1 Брага

11:19 - 08 Ноември 2021
1456

Португалският гранд Бенфика направо унизи съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа Брага. Само няколко дни след като момчетата на Карлос Карвалял успяха да победят и тотално надиграят Лудогорец, загубиха с 1:6 гостуването в Лисабон, което се оказа изключително тежък удар за тима.

Треньорът на Брага направи само 3 промени в титулярната единадесеторка в сравнение с двубоя срещу Лудогорец.

Мачът започна лошо за Брага и още във 2-ата минута Грималдо вкара за Бенфика. Капитанът на гостите Рикардо Орта бързо възстанови равенството с попадение в 12-ата минута. Това обаче бе всичко за Брага. До почивката Нунес и два пъти Рафа Силва направиха резултата 4:1.

През втората част в голмайсторската листа се записа и Евертон, който също реализира две попадения, а завърши и мача с още две асистенции.