Берое отупа македонци, Ботев Пд падна от Спартак Москва

14:37 - 27 Януари 2023
1664

Берое постигна първата си победа в контролите през тази зима, след като надигра с 3:2 Македония (Гьорче Петров) в приятелска среща в Турция.

Българският тим показа добра игра, а и като цяло мачът бе доста атрактивен с множество положения, голове и добри отигравания.

Първо Стойковски (31’) откри за северномакедонците, но през втората част Вини Трибуле (49’ и 87’) и Дамян Йорданов (80’) успяха да обърнат резултата.

В самия край на двубоя Алексей Славков (88’) вкара последния гол в срещата.

Стартов състав на Берое: 23. Иван Гошев, 15. Георги Динков, 6. Марк Челич, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 18. Денислав Станчев, 8. Серкан Юсеин 17. Спас Георгиев, 9. Калоян Кръстев, 14. Педро Енрике, 19. Васил Василев.

Резерви: 1. Иван Караджов, 12. Димитър Алтанов, 5. Зария Ламбулич, 10. Йоан Бауренски, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов, 2. Никола Минков, 44. Атанас Йорданов, 11. Дамян Йорданов, 4. Симеон Германов.

Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от руския Спартак (Москва) в четвъртата си контрола от подготовката за пролетния дял на шампионата.

"Канарчетата" играха равностойно срещу гранда от руската столица и имаха няколко добри положения за гол, но не ги реализираха.

Победното попадение за спартаковци реализира резервата Павел Мелешин.

Стартов състав на Ботев Пд: Ханкич, 4. Генев, 44. Пунчец, 18. Супрайен, 3. Конате, 6. Мертенс, 2. Херман, 22. Рабей, 19. Траоре, 28. Ману, 7. Брахими