Бешикташ вдигна Купата на Турция след инфарктен мач

По света
11:11 - 24 Май 2024
5047

Отборът на Бешикташ спечели за 11-и път турнира за Купата на Турция. Във финала на Олимпийския стадион "Ататюрк" в Истанбул "орлите" се наложиха с 3:2 над Трабзонспор.

Пол Онуачу даде преднина на гостите от Трабзон в 13-ата минута след страхотен 60-метров самостоятелен пробив, който завърши с технично копване на топката над вратаря.

Бешикташ успя да изравни в самия край на първото полувреме с гол от дузпа на Рашид Гезал.

"Черно-белите" направиха пълен обрат в 54-тата минута чрез Салих Юджан, но драмата в мача предстоеше в самия край.

В 89-ата минута бившият нападател на Арсенал Никола Пепе бе точен за 2:2, но Бешикташ успя да намери сили и да стигне до победно попадение в четвъртата минута на добавеното време. Негов автор стана Ал Мусрати.

За Бешикташ това е първа Купа на Турция от 2021 година. Трабзонспор, който е третият най-успешен отбор в турнира след Галатасарай (18 купи) и Бешикташ (11 купи), пропусна да се изравни с "орлите" с по десет на второто място. За черноморския тим това бе седми изгубен финал, като повече има единствено Фенербахче (11).