Без грижи: Сити и РБ Лайпциг 1/8-финалисти

11:07 - 08 Ноември 2023
2066

Манчестър Сити и РБ Лайпциг си осигуриха класиране за осминафиналите в Шампионска лига след победи в четвъртия кръг на груповата фаза.

Актуалният носител на трофея Манчестър Сити спечели убедително с 3:0 срещу Йънг Бойс в  група G и с пълен актив от 12 точки си гарантира място във фазата на елиминациите. Ерлинг Холанд откри резултата от дузпа в 23-а минута, а Фил Фодън удвои в самия край на първата част. След почивката Холанд се разписа за втори път и оформи крайното 3:0.

Гостите от Швейцария завършиха мача в намален състав след червен картон на Сандро Лаупер в 53-а минута.

Лайпциг също е сигурен осминафиналист след победа с 2:1 при гостуването на Цървена звезда. Хави Симонс и Люис Опенда дадоха преднина за германския тим, а автогол на Бенямин Хенрих в 81-а минута даде надежди на сръбския гранд за нещо повече от почетна загуба, но до края резултатът се запази и трите точки отидоха в актива на Лайпциг.

Така след четвъртия кръг първите две места в група G са ясни - Сити е първи с 12 точки, а Лайпциг втори с 9. Йънг Бойс и Цървена звезда имат по една точка и ще се борят за третото място